PL EN

Stomatologia zachowawcza

Zadbaj o zdrowie swoich zębów i dziąseł!

Stomatologia zachowawcza pomaga zapobiegać oraz leczyć skutki występowania próchnicy. Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się metodami zabezpieczenia przed bólem oraz utrzymaniem naturalnego koloru i kształtu zębów.

W ramach usług stomatologii zachowawczej w naszej klinice mogą Państwo skorzystać z:

  • Odbudowy zębów zniszczonych przez próchnicę
  • Odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym
  • Założenie opatrunku
  • Dewitalizacji chorej miazgi
  • Leczenia kanałowego

Wszystkie zabiegi w naszej klinice są bezbolesne, a dzięki wysokim umiejętnościom naszych lekarzy skutecznie leczymy i przywracamy naturalne właściwości zębów.

Wybielanie zębów

Zadbaj o zdrowie swoich zębów i dziąseł!

Wybielanie zębów to zabieg, który pozwala w bezpieczny sposób poprawić kolor zębów. Nasz gabinet stomatologiczny ma w ofercie wybielanie zębów żywych i martwych, poniżej przedstawiamy dostępne systemy.

Wybielanie zębów żywych:

W ofercie mamy zarówno systemy dostępne w gabinecie, jak i domowe:

  • Beyond
  • Opalescence Xtra Boost
  • Pola Office
  • Nite White

Jednym z najpopularniejszych systemów jest Nite White, który pacjenci mogą stosować w domu. To zupełnie bezbolesna i bezpieczna metoda wybielania zębów bazująca na substancji aktywnej podawanej w formie miętowego lub wiśniowego żelu. Jeżeli szukasz wygodnego systemu, który pozwoli na uzyskanie znakomitych efektów to Nite White jest dla Ciebie, dzięki tej metodzie pozbędziesz się przebarwień powstałych w wyniku picia kawy, czerwonego wina czy palenia papierosów.

W jaki sposób przebiega proces wybielania zębów metodą Nite White?

1. Napierw stomatolog przygotowuje wycisk łuku zębowego

2. Następnie na tej podstawie technicy w laboratorium przygotowują nakładkę na zęby

3. Pacjent otrzymuje nakładkę wraz z żelem wybielającym i strzykawką do napełniania nakładki

4. Każdorazowo pacjent najpierw szczotkuje zęby, a potem przygotowuje nakładkę

5. Po odmierzeniu odpowiedniej ilości żelu pacjent rozprowadza go na ściankach nakładki

6. Później trzeba tylko nałożyć nakładkę na zęby i silnie docisnąć

Nakładkę najlepiej zakładać na około 3 godziny w ciągu dnia, lub też na całą noc. Po jej zdjęciu należy dokładnie umyć zęby, a samą nakładkę opłukać letnią wodą.

W większości przypadków po zakończeniu procesu wybielania proponujemy pacjentom zabieg fluoryzacji, który wzmacnia szkliwo.

Efekty stosowania preparatu widoczne są już po jednym dniu, jednak aby osiągnąć zadowalający rezultat wybielanie być prowadzone przez 10 – 14 dni.

Wybielanie zębów martwych

Zdarza się, że martwe zęby są intensywnie przebarwione. Czynniki, które powodują zmianę koloru zębów martwych m.in.:

  • Rodzaj użytego wypełnienia
  • Nieusunięcie resztek tkanki miękkiej
  • Zakażenie w kanale
  • Przyjmowanie niektórych leków
  • Uraz zęba

Dzięki nowoczesnym technologiom stomatologicznym można wybielać także zęby martwe, jednak aby zabieg był w pełni bezpieczny dla zdrowia, lekarz musi najpierw określić czy ząb ma prawidłowe wypełnienie kanału oraz czy nie występuje stan zapalny. Jest to istotne, ponieważ odpowiednio wypełniony kanał zapobiega przenikaniu substancji wybielającej do środka zęba wzdłuż kanału. W niektórych przypadkach ząb trzeba najpierw wyleczyć kanałowo. Po stwierdzeniu braku przeciwwskazań można przystąpić do wybielania.

Powodzenie zabiegu wybielania zębów martwych zależy głównie od przyczyn, które spowodowały przebarwienie, dlatego w większości przypadków dentysta musi dokładnie zbadać pacjenta i określić co można zrobić. Wybielanie zębów martwych, zwane też wybielaniem wewnętrznym polega na umieszczeniu we wnętrzu zęba materiału wybielającego. Aby to zrobić stomatolog musi najpierw usunąć materiał wypełniający, a następnie w ciągu cyklu wizyt wkład wybielający jest wymieniany, aż do uzyskania pożądanego efektu. Jeżeli w toku leczenia pacjent stwierdzi, że wybielany ząb go boli, powinien szybko udać się do dentysty. Także utrata opatrunku powinna być powodem odwiedzin gabinetu stomatologicznego.

Wybielanie zębów martwych może mieć efekty uboczne, takie jak:

  • Ból
  • Podrażnione dziąsła
  • Resorpcja wewnętrzna, czyli stan zapalny

Pacjent po wybielaniu zębów martwych powinien być pod kontrolą lekarską i okresowo zgłaszać się do dentysty celem wykonania zdjęcia rentgenowskiego.

Po zakończeniu wybielania zęba martwego może wystąpić niewielka zmiana koloru, w tym czasie w środku zęba umieszczany jest środek neutralizujący środek wybielający. Po około dwóch tygodniach ząb zostaje ponownie wypełniony, lub odbudowany protetycznie, dzięki czemu zabezpiecza się go przed złamaniem.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Szczegółowe informacje:
Polityka prywatności
Polityka cookies

Zamknij okno

Aldent