Poradnik świąteczny. Akcesoria stomatologiczne jako prezent

W handlu okres świąteczny rozpoczął się już w listopadzie, ale wiadomo, że prawdziwe zakupowe szaleństwo na dobre zaczęło się w połowie grudnia. Skoro zatem ostateczny termin zamawiania i kupowania prezentów zbliża się nieuchronnie, pora zaproponować kilka akcesoriów stomatologicznych, które można ładnie zapakować i położyć pod choinką. 

Wybierz szczoteczkę do zębów dla bliskiej osoby

Spraw, aby na twarzy bliskiej osoby na stałe zagościł piękny uśmiech. Jest on przecież wart każdych pieniędzy i to dla jego widoku wydajemy przed świętami więcej niż powinniśmy. Gdy mowa o produktach, które może polecić gabinet stomatologiczny, z pewnością kwestię uśmiechu można potraktować dosłownie. Lekarze dwoją się i troją, aby ich pacjenci mieli nie tylko zdrowe, ale i estetycznie wyglądające zęby. A o czym przypomina każdy dentysta w klinice stomatologicznej? Oczywiście o konieczności regularnego używania szczoteczki do zębów!

 

Czy jako prezent wypada dać komuś plastikową szczoteczkę? Jest to z pewnością praktyczny upominek, ale mógłby nie uradować bliskiej osoby. Inaczej jest w przypadku szczoteczek elektronicznych lub sonicznych. Modele tych akcesoriów do higieny jamy ustnej potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, nie mówiąc już o konieczności nabycia końcówek, które należy regularnie wymieniać.

 

Jeśli wiesz, że Twoja nasza mama, brat lub partnerka systematycznie używa szczoteczki elektronicznej i znasz nazwę marki, dobrym pomysłem jest znalezienie zestawu końcówek, pasujących do tego egzemplarza. Może to być doskonałe uzupełnienie dla innych, wyrafinowanych prezentów. Z pewnością trudno będzie znaleźć bardziej osobisty upominek.

 

Gdy postanowisz, że to właśnie elektroniczna lub soniczna szczoteczka do zębów będzie głównym prezentem, masz do wyboru wiele modeli za różne kwoty. Warto jednak wydać nieco więcej, aby był to produkt renomowanej marki, specjalizującej się w tym rodzaju asortymentu. Wówczas bez problemów obdarowana osoba będzie w stanie znaleźć części zamienne. Niektóre firmy sprzedają szczoteczki soniczne w zestawie z irygatorem dentystycznym, co jest świetnym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi dbać o zęby i często odwiedza klinikę dentystyczną. Z takim sprzętem piękny uśmiech i zdrowe uzębienie są gwarantowane!

Inne pomysły na prezent świąteczny

Wspomniany irygator stomatologiczny także będzie udanym upominkiem świątecznym. Jego funkcje można wypróbować już po wigilijnej wieczerzy. To przecież właśnie wtedy przez uzębienie przejdzie silnie barwiący barszcz czy kapusta z grzybami. Drobinki pokarmu oraz płytkę bakteryjną można usunąć właśnie za pomocą irygatora i dołączonych do produktu końcówek o specjalistycznym przeznaczeniu.

 

Jako gabinet stomatologiczny polecamy też zestawy do bezpiecznego wybielania zębów i ochrony szkliwa, które są zapakowane w eleganckie kosmetyczki. Delikatnie bielszy uśmiech przyda się na pewno podczas sylwestrowej nocy, kiedy z nadzieją witamy Nowy Rok. Oby tylko w 2023 r. nie zapomnieć o konieczności regularnych wizyt u dentysty!