Zęby Ivoclar — co warto o nich wiedzieć?

W katalogu usług klinik dentystycznych Aldent znajdują się nie tylko zabiegi chirurgiczne, endodontyczne czy ortodontyczne. Ważną częścią oferty jest dział związany z protetyką stomatologiczną. Dziś zajmiemy się charakterystyką zębów Ivoclar, które montuje się na protezach dla osób bezzębnych lub posiadających braki w uzębieniu.

Poznaj firmę Ivoclar Vivadent, czyli kilka słów o producencie

Świadczenie usług dentystycznych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego od lat dokładamy wszelkich starań, aby używane w gabinetach stomatologicznych Aldent narzędzia i komponenty cechowała nienaganna jakość wykonania. Często wymaga to weryfikacji reputacji producenta. W przypadku firmy Ivoclar Vivadent nie można mieć żadnych wątpliwości co do renomy tego znanego na całym świecie przedsiębiorstwa.

 

Siedzibą producenta jest malutki Lichtenstein, choć firmę założono w szwajcarskim Zurychu. W przyszłym, 2023 roku Ivoclar Vivadent będzie obchodził setną rocznicę powstania. Lata 50. to czas ekspansji międzynarodowej, która pozwoliła zwiększyć nakłady na innowacyjne badania technologiczne. Udało się wówczas stworzyć m.in. udoskonalone materiały do wykonywania uzupełnień oraz materiały cementujące w postaci kapsułek.

 

Obecnie zakres projektowanych przez Ivoclar Vivadent rozwiązań jest bardzo szeroki. Firma zatrudniająca aktualnie ponad 3500 osób produkuje m.in. specjalistyczny sprzęt dla techników dentystycznych, materiały do uzupełnień bezpośrednich i protezy ruchome. Nas dzisiaj interesują jednak zestawy sztucznych zębów Ivoclar. Pora zatem dowiedzieć się o nich czegoś więcej. 

Najważniejsze informacje o zębach Ivoclar

Tworzenie protezy dla pacjenta gabinetu stomatologicznego jest wieloetapowym procesem. Na początku należy wykonać odpowiednie pomiary — ustalić m.in. relację szczękową oraz płaszczyznę zwarciową. Następnie dentysta pobiera wycisk, aby określić pozycję zębów (dotyczy to także pacjentów bezzębnych). Przed samym wykonaniem protezy stomatolog razem z pacjentem decydują o kształcie i kolorze zębów, które będą częścią sztucznego uzębienia.

 

To właśnie na tym etapie w klinice dentystycznej prezentowane są próbniki zębów Ivoclar. To akrylowe zęby, które są wykonane z wysokiej jakości materiału PMMA. Produkowane są w trzech rodzajach kształtów: kwadratowym, trójkątnym i owalnym. Kryterium selekcji jest także wielkość zębów. Firma Ivoclar Vivadent ma do wyboru aż pięć wielkości. Kolekcja zębów przednich wyróżniona została nazwą Ivostar, natomiast zęby boczne są dostępne w serii Gnathostar. Nadają się do zamontowania w protezach częściowych, całkowitych, na implantach oraz w protezach kombinowanych.

 

Barwa uzębienia jest spójna z paletą odcieni trzech kolorników: Chromascop, A-D (16 odcieni) oraz Bleach (4 odcienie). Najbardziej rozbudowany jest kolornik Chromascop, także przygotowany przez firmę Ivoclar Vivadent. Zawiera 20 odcieni kolorów podzielonych na 5 głównych grup. Wybór właściwego pomaga osiągnąć możliwie naturalny wygląd protezy. Pojedynczy zestaw do protezy Ivostar zawiera 6 zębów przednich, które składają się z trzech warstw o twardości większej niż w przypadku prawdziwych zębów. Ich struktura jest jednak zbliżona do struktury naturalnego uzębienia.

 

Jeśli potrzebujesz protezy zębowej, zachęcamy do kontaktu. We jednym z wrocławskich gabinetów stomatologicznych Aldent dopasujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie protetyczne. Nasi lekarze to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, więc każdy obsługiwany pacjent może mieć pewność, że znajduje się w dobrych rękach.